baseball-454557_960_720

Na siłowni z trenerem

Uczęszczanie na zajęcia związane z aktywnością fizyczną jest obecnie bardzo modne. W zasadzie wstyd się przyznać, że nie robi się czegoś dla zdrowia swojego ciała. O ile jednak aerobik czy fitness były modne jakiś czas temu, obecnie do gry ponownie wracają ćwiczenia na siłowni. Coraz częściej przybierają one postać treningu z profesjonalnym trenerem. Osobą, która motywuje i angażuje klienta do rozsądnego, bezpiecznego wysiłku. Aktywności, która ma sens i której nie sposób nie pokochać.

 

Trener dobra rada

Dzięki zatrudnieniu trenera można ćwiczyć tak, aby aktywność przekładała się na jak najlepsze rezultaty. Przede wszystkim taki profesjonalista przeprowadza z klientem dokładny wywiad. W oparciu o niego ustalany jest plan treningu. Muszą się w nim znaleźć ćwiczenia dopasowane do treningowego celu klienta, jak również dopasowane do jego preferencji. Nie każdy lubi biegać czy podnosić ciężary. Na szczęście dyscyplin sportowych obecnie nie brakuje, więc na pewno uda się osiągnąć jakiś kompromis. W drodze do niego nie można jednak zapominać o zdrowiu. To jego obecny stan w pierwszej kolejności rzutuje na to, jakiej aktywności może się podjąć konkretny człowiek. Laicy w temacie aktywności fizycznej często popełniają błąd, wybierając programy treningowe bez uwzględnienia tych kluczowych kryteriów. Trener wie, jak podejść do sprawy. Jego rady nie ograniczają się jednak wyłącznie do zajęć ruchowych. Potrafi on także skomponować jadłospis, dzięki któremu wysiłek na siłowni będzie przynosił lepsze rezultaty.

 

Kontrola fachowca

Wpływ trenera osobistego nie ogranicza się jednak do opracowania planu. Jego zadaniem jest także czuwanie nad realizacją jego założeń. Trenerzy uczestniczą w zajęciach i obserwują. Korygują błędy i motywują do wysiłku, kiedy ćwiczący zaczyna odczuwać zmęczenie. Oczywiście można skorzystać z usług takiego profesjonalisty jednorazowo. To opcja dla tych, którzy chcą ograniczyć koszty treningu, a jednocześnie zależy im na odpowiedzialnym podejściu względem niego. Niemniej jednak w ramach swoich możliwości opłaca się zatrudnić trenera na dłużej, ponieważ dzięki niemu trening naprawdę wchodzi na wyższy poziom. I przynosi na ogół więcej zalet. Obecnie koszt współpracy z osobistym trenerem nie jest wysoki. Można też rozważyć opcję wynajęcia go na niedługi okres, kiedy będzie się miało możliwość opanowania podstawowych ruchów i skorygowania błędów. Trenerzy pracują na siłowni, ale niektórzy działają również na własną rękę. Niemal każdy promuje się w sieci, co znacząco ułatwia porównanie ich oferty oraz wybór osoby, z którą będzie się pracowało miło, choć momentami zapewne będzie też ciężko. Taki jest sport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>